Smažený sýr, neboli „smažák“, je jedním z nejoblíbenějších a nejikoničtějších pokrmů české kuchyně. Tento jednoduchý a chutný pokrm, který se skládá z plátku sýra obaleného ve strouhance a osmaženého do zlatova, je milován jak dětmi, tak dospělými. Smažený sýr je často podáván v restauracích, jídelnách a dokonce i v některých rychlých občerstveních, a to díky své dostupnosti a jednoduchosti přípravy.

Ingredience a příprava

Základní ingredience pro přípravu smaženého sýra jsou jednoduché a dostupné:

  • Plátky sýra (nejčastěji eidam, ale může být i hermelín, niva nebo jiný oblíbený sýr)
  • Hladká mouka
  • Vejce
  • Strouhanka
  • Olej na smažení
Příprava
  1. Příprava sýra: Plátky sýra by měly být tlusté zhruba 1-1,5 cm, aby se dobře osmažily, ale neroztékaly se příliš rychle. Sýr se nejprve obalí v mouce, což pomůže, aby vajíčko a strouhanka lépe držely.
  2. Obalování: Po mouce se sýr namočí do rozšlehaného vajíčka a následně se důkladně obalí ve strouhance. Pro extra křupavou krustu lze proces obalování zopakovat, tedy sýr znovu namočit do vajíčka a pak opět obalit ve strouhance.
  3. Smažení: Na pánvi se rozpálí dostatečné množství oleje, aby v něm sýr mohl plavat. Sýr se smaží na střední teplotu, dokud není zlatavý a křupavý ze všech stran. Smažení by mělo být rychlé, aby se sýr uvnitř neroztavil příliš rychle a nevytekl.
  4. Odkapávání: Po smažení se sýr vyjme a nechá se okapat na papírovém ubrousku, aby se odstranil přebytečný olej.

Podávání

Smažený sýr se nejčastěji podává s hranolky nebo vařenými brambory a tradičně s tatarskou omáčkou. Tatarská omáčka, se svou krémovou konzistencí a lehce pikantní chutí, dokonale doplňuje křupavý sýr a dodává mu svěžest. Někteří lidé si rádi přidávají ke smaženému sýru i zeleninový salát nebo kyselé okurky, které dodávají jídlu další chuťový rozměr.

Kulturní význam

Smažený sýr je v České republice nejen pokrm, ale také kulturní fenomén. Tento jednoduchý a chutný pokrm je často spojován s dětstvím a školními jídelnami, kde byl oblíbeným obědem. Je to jídlo, které si mnoho Čechů spojuje s pohodlím a nostalgií.

Navíc, smažený sýr je oblíbený i mezi turisty, kteří navštěvují Českou republiku. Často se doporučuje jako nutná ochutnávka české kuchyně, protože je jedinečný a odlišný od tradičních pokrmů, které turisté běžně znají. Smažený sýr se také stal populárním v okolních zemích, kde získal své vlastní varianty a úpravy.

Smažený sýr je důkazem toho, že i z jednoduchých ingrediencí lze vytvořit pokrm, který je chutný, sytý a oblíbený mezi širokou veřejností. Pokud jste ještě neměli příležitost ochutnat tento český poklad, určitě si ho připravte a vychutnejte si jeho křupavou kůrku a lahodný, roztékající se sýr uvnitř.

By user

Related Post

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *